KategorieSlevy

 

Trojhranná voskovka - magický triangl


Vše o frotáži s magickou trojhrannou voskovkou - pro učitele základních umělěckých škol, učitele a vychovatele základních škol, základních škol praktických a speciálních, mateřských škol.

Lze využít i při terapiích různých věkových skupin i seniorů v hodinách výtvarné výchovy i pracovního vyučování.


Frotáž - technika, která pomáhá rozvíjet kreativní myšlení

Techniku lze využít ve výtvarných projektech a práci ve skupinách během dvouhodinového výukového bloku.

Magická voskovky pomáhá dětem s poruchou učení, chování i různými tělěesnými handicapy.

Recyklujeme s magickou voskovkou - výroba ozdobných papírů.

 Základní informace o magické trojhranné  voskovce


Nejedná se o tradiční voskovku jak ji známe. Jedná se o nový typ voskovky, při jejímž užití převládá její obrovská krycí schopnost a schopnost vytvářet duhové odstíny. Sytost barvy ovlivňujeme tlakem, barvy se výborně spojují. Tahem hrany trojboké voskovky vzniká stopa připomínající práci s mastným pastelem.

Rozdíl od práce s pastelem nebo obyčejnou voskovkou jak ji známe:

- má jedinečný ergonomický vyvážený tvar trojúhelníku se zapuštěným úchopem

- je vyrobena z kvalitních jemných pigmentů, včelího vosku, parafínu ve 39 odstínech /základní, pastelová, neonová, metalická/.

- má velký obsah pigmentu v poměru k malému množství vosku a parafínu a proto není mastná, nebarví ruce, nelepí se, nezanechává stopy na podložce, na které se s ní pracuje a při šetrném zacházení se neponičí a má dlouhou životnost.

- neodpuzuje jiné pigmenty, obrázky můžete popsat fixami, kuličkovým perem, dozdobit razítky aj.

- čím více vrstev nanášíme, tím obrázek vypadá lépe, magická voskovka nevytváří žmolky, dodává obrázku hedvábný nádech.


Vývoj hrubé a jemné motoriky ruky:

Díky jedinečnému tvaru magické voskovky je možné zapojit děti od 2,5.let. Při práci s voskovkou děti mohou tvořit na podlaze a na svislé ploše i na velkých plochách papíru, což rozvíjí hrubou motoriku ruky.

U dětí předškolního věku s použitím trojhranných voskovek dochází k jednoduchému nacvičování správného držení psacích a výtvarných potřeb, zesílení drobného svalstva vedoucího ruku.

K předcházení a redukci grafomotorických poruch u dětí předškolního a školího věku používáme tahů trojhranné voskovky pro posilovací a uvolňovací cvičení s papírem - skládací, trhací a mačkací techniky.

pro výboj jemné motoriky kombinujeme práci s voskovkou a stříháním - výroba aplikací, vystřihovánek, práce se šbalonami a matricemi s jejich následným použitím pro frotáž s trojhrannou voskovkou.


Frotáž s magickou trojhrannou voskovkou a vývoj kreativního myšlení u dětí:

Tahy širokou stranou voskovky nejlépe vyniknou s použitím různých struktur. Frotáž pomůže lépe pochopit dětem mnohé pojmy -  např.struktura materiálu, pozitiv a negativ, měkké/tvrdé podložky, rozlišení základních barev a odstínů. Hledání struktur pro frotáž obohatí kreslení o elementy výzkumu a hry. Při různých zadáních vytvořit frotáž. Děti si mohou představit, najít a zpracovat objekty, pojmy a vjemy s pomocí přírodních nebo doma a ve škole nás obklopujících struktur jako např. kamenitá cesta, skořápka od vejce, zmačkaný papír.


Jak pomáhá trojhranná voskovka učitelům v hodinách výuky?

Urychluje přenos šablon a vybarvení pracovních ploch v sešitu či na papíru. Pomáhá třídu zapojit do velkého společného projektu. Díky využití techniky frotáže s magickou voskovkou děti mnohem rychleji pracují a zvládají zaplnit i velké plochy papíru. Během jedné vyučovací hodiny společně mohou vytvářet velkoplošné obrázky a koláže.

Při projektovém vyučování učitel může rozdělit děti na skupiny, aby plnily úkoly podle schopnosti nebo zájmu.

Při zpracování a dekorování velkých tématických ploch, nástěnek, komponování výstav a výrobě nápisů voskovka výrazně usnadní práci. Voskovky můžete použít také pro výrobu divadelních kostýmů, na zdobení papíru i látek. Pigmenty voskovky dobře drží na přírodních i syntetických látkách. Vzniklý dekor na látce lze přežehlit přes savý papír a prát po rubové sraně na 30°C.


Jak magická voskovka pomáhá dětem s poruchami učení, chování a dětem s kombinovanými vývojovými vadami?

Pomáhá rozvíjení hrubé a jemné motoriky, správnému držení psacího, výtvarného i dílenského náčiní. Umožňuje pracovat nejen ve stoje, ale i v sedě a vleže. Tato technika svou nenáročností umožňuje tvořit i sluchově a zrakově postiženým.

U dětí s hyperaktivitou, ADHD, s poruchami chování nabízí možnost rychlé a působivé tvorby, žáky zklidňuje a přináší okamžitý výsledek, zvyšuje sebevědomí. Pro svou nelepkavost a fakt, že nemaže ruce je oblíbená i u dětí s autismem.

Díky kvalitě provedení a tvaru vypadá spíše jako barevná stavebnice a proto je vhodná pro hry, během kterých děti staví barevné řady, věže, hranoly aj.

Vliv barevných odstínů, které vznikají při frotáži působí kladně na děstkou psychiku, mají obdobný účinek jako "automatická kresba".


Recyklujeme s magickou voskovkou - výroba ozdobných papírů

Práce s magickou voskovkou nabízí možnost výroby různých druhů ozdobných papírů, vhodných pro jakékoliv techniky a následnou práci s nimi. Vzorované, duhové, olejované pergameny, parfémované papíry pro origami, kusugami, pro scrapbooking i výrobu přání. Všechny tipy papírů vyrobíte rychle a snadno z obyčejného čistého nebo použitého kancelářského papíru, zbytků kartonu, starých knih, balicího papíru či novin.


Celou techniku frotáže s magickou voskovkou můžete začít ovládat za jeden seminář /cca 2hod./Naše lektorka pořádá pravidelné semináře pro odborníky na Praze 5 /přehled seminářů naleznete na našich stránkách/, nebo přijede k Vám do školy, školy či jiné organizace /podmínkou je účast nejméně 7lidí/ po osobní domluvě na emailu : polyakova@rafa.cz


SlevyKošík

Žádné zboží

Poštovné 0,00 Kč
Celkem 0,00 Kč

K pokladně