KategorieMalujeme s dětmi jednoduché obrázky


Plastové šablony pro nejmenší malíře

Pro nejmenší malíře cca od 3. let máme v nabídce plastové šablony a to různé druhy jako zvířátka, dopravu, ovoce, zeleninu. Pro děti je to snažší, kdy ještě nemají v ručičce takovou sílu, aby na papír přenesly šablony papírové.

Tyto šablony můžete využít jako pro frotáž s magickými  voskovkami, nebo i při zábavném učení co to je.

Zde jednoduchá ukázka frotáže:

Vezmeme si klasický bílý papír pod který vložíme šablonu a pomocí několika barev voskovek přenášíme strukturu na papír. Šablonu je nutné si držet /případně dětem pomohou rodiče/, aby se pod papírem nepohybovala. Využíváme různé odstíny voskovek a malujeme všemi směry. Když máme hotovo, můžeme již bez šablony vymalovat středy a drobnosti jako oči a jiné...

Nakonec si obrázek vytřihneme. Pak už záleží na Vás zda s obrázkem budete pracovat dál.

 trojboké magické voskovky-frotáž pomocí šablon

     

Papírové šablony

Postup je stejný jako u plastových šablon - frotáže.

frotáž magickými voskovkami - papírové šablony


Tyto šablony můžete zakoupit zde..
Velmi jednoduchý a levný způsob vytvoření šablony je za pomoci čtvrtky/kartonu 220g případně i

silnější gramáže, s tvrdším papírem se lépe pracuje.


1. Nejprve si sami vytvoříme šablonu, obrázky můžete čerpat z dětských omalovánek, knížek atd..Obrázek si překreslíme na čtvrtku, v našem případě máme kočičku, vystřihneme, pokud chceme, aby byl měla např. oči,  tak ty si vystřihneme zvlášť a nalepíme, tam kde mají být.

Tím máme základní šablonu hotovou. 

2. Nyní si vezmeme obyčejný bílý papír 80g, pod něj umístímě šablonu /kočičky/ a plochou strany voskovky hladíme-malujeme na papír různými směry, na místě kde je obrázek umístěn. Barvy můžete libovolně střídat, každý tah může být jinou barvou, vznikají pak krásné efekty. 

 U obrázku nebe jsme použili kartonový papír jako šablonu, na kterou si nejdříve vytvoříme obrázek/šablonu, můžeme použít ozdob

né děrovačky např. na hvězdy a ostatní aplikace si vystřihnout a nalepit a budeme mít hotovou šablonu. Dále postupujeme jako u kočičky.Šablonu můžete použít jak výřez tak obrázek.

 

Potřebujete zabavit děti, něčím co se jim bude líbit? Stačí natrhat papír a začít tvořit!


Obrázky z trhaného papíru

Co budeme potřebovat:

2x bílý papír A4

magické voskovky


Natrháme si papír na různě velké kousky, různé tvary, položíme pod papír, na který jej chceme přenést a malujeme/třeme boční plochou voskovky přes celou plochu papíru, barvy střídáme, aby byl obrázek barevný.

Rámeček namalovaného obrázku můžeme dotvořit jednoduše a to tak, že si přehneme všechny 4 okraje celého papíru do rubu v šířce cca 2-4cm/záleží na Vás a voskovkou třeme na straně kde jž máme obrázek vytvořený po okrajích, kde je papír přeložený. Okraje se prolnou a vytvoří rámeček okolo obrázku.


 

SlevyKošík

Žádné zboží

Poštovné 0,00 Kč
Celkem 0,00 Kč

K pokladně