KategorieSlevy

Inspirace vlnitá lepenka 


Vytváříme různé koláže a obrázky  z vlnité lepenky gramáže 180g.

vyrábíme z vlnité lepenky quilling

 


Vlnitá lepenka
Vytvoření jednoduché květiny

 1. Co budeme potřebovat:
 2. -2-3 barevné archy  vlnité lepenky A4
 3. -čtvrtka bílá A4 nebo modelovací podložka A4
 4. -lepidlo /nejlépe s mizející stopou/
 5. -nůžky
 6. Nejprve si vytvoříme proužky stejně úzké z vlnité lepenky na květy. Jednotlivé proužky zatočíme, dle požadované velikosti a na konci slepíme, aby se nám nerozmotala. V případě, že střed chceme udělat jinou barvu na konec té první nalepíme konec druhé. Stejně postupujeme u lístečku, začínáme do kulata a poté pouze zmáčkneme, aby se nám vytvořil tvar lístku. Potom vše lepíme lepidlem na čtvrtku dle toho co máme k dispozici, my jsme použili modelovací podložku s lepidlem magic triangle, protože papír na model.podložce dobře drží, lepidlem namažeme jak vlnitou lepenku tak podložku, kam obrázek umístíme. Uprostřed stonek můžeme domalovat nebo vystřihnout z barevného papíru.


  1. Ryba ve vodě
 1. Co budeme potřebovat:
 2.  -2-3 barevné archy  vlnité lepenky A4
 3.  -čtvrtka bílá A4 nebo modelovací podložka A4
 4.  - lepidlo 
 5. -gllitry sypané - stříbrné
 6. -nůžky
 7. Vytvoříme si tělo a pusu rybky, nastříháme si proužky z vlnité lepenky cca 1cm široké, stočíme do kulata vlnitou lepenku na konci slepíme, aby uprostřed byla volnější a vzniklo nám tak oko, lehce stlačíme do požadovaného tvaru těla ryby a vytvarujeme prsty pusu, nalepíme na čtvrtku, opět mažeme lepidlem obě strany, aby dobře držela. Zadní ploutev vytvoříme zvlášt, zatočíme lepenku do tvaru ploutve tvarujeme s oválu a přilepíme, taktéž postupujeme u zelených listů, ze světlejších barev si vytvoříme malinká stočená kolečka jako bublinky a nalepíme do obrázku. Lesklé efekty s flittry vytváříme tak, že naneseme lepidlo triangle/má fialovou stopu,která mizí, dobře tak vidíme, kde lepíme/ na povrch bublinek a posypeme trochu glitry, opakujeme i pod rybičkou nebo nad ní, naneseme tenkou vtrstvu lepidla a lehce posypeme glitry.

 

 1. Dekorační obrázek s motýlkem
 2. Co budeme potřebovat:
 3. 5 archů barevné vlnité lepenky A4 (šedá, zelená, oranžová, žlutá, červená)
 4. 2x černá nebo šedá čtvrtka
 5. metalické trojboké voskovky (zlatá, stříbrná)
 6. nůžky
 7. lepidlo
 8. pravítko
 9. barevne glittry
 10. Tip: v případě, že nemáte dané barvy vlnité lepenky, použijte jiné. Místo černé čtvrtky můžete použít bílou s klasickými barvami trojbokých voskovek.
 11. Nejprve si vytvoříme podklad. Jednu černou nebo šedou čtvrtku si pomalujeme stříbrnou magickou voskovkou a to celou plochu /to bude střed obrázku. Vezmeme si druhou a vystřihneme si z ní rámeček, nakreslíme obdélník za pomoci pravítka a ten si vytřihneme, vznikne nám tak rámeček, celý rámeček si namalujeme zlatou voskovkou, poté rámeček nalepíme na již vytvořený stříbrný podklad. Máme hotový podklad. Nastříháme si jednotlivé proužky vlnité lepenky a budeme si tvarovat lístečky i květiny opět do kulata a stlačíme do požadovaného tvaru a necháme volně stočené jak potřebujeme, na konci lepíme k sobě,  postupně lepíme na rámeček. Na tykadla a stonky si vytřihneme tenoučké proužky lepenky.
 12. Nakonec můžeme místy nanést lepidlo a lehce posypat glitry a to i na povrchu motýlka nebo květin.

 13. Tip: Zajímavé lesklé efekty vytvoříte tupováním na povrch vytvořených aplikací. Stačí metalické temperové barvy, houbička (molitanová) menší obdélníček. Naneste si lehce štětečkem na kousek houbičky metalovou barvu a tupejte lehce  na povrchu nalepených obrázků.

Košík

Žádné zboží

Poštovné 0,00 Kč
Celkem 0,00 Kč

K pokladně