KategorieSlevy

INSPIRACE VÝSEKY A ŠABLONY

Vzhledem k tomu, že dostáváme mnoho dotazů ohledně využití výseků a to kromě magických voskovek. Rozhodli jsme se, že uděláme ještě zvlášť kategorii právě na výseky, protože přece jenom u šablon je způsob tvorby víceméně jasný. Budeme sem přidávat spíše fotografie a u některých fotografií i krátký návod. Návody na konkrétní výrobky s výseky nebo šablonami jsou rozděleny v sekci magické voskovky-inspirace. Obojí vyrobeno z bílého kartonu o síle 220g/m2. Na celou nabídku se můžete podívat zde..

Použití:

Šablony: 

- malování s magickými voskovkami 

výroba přáníček, lampionů, dekoračních obrázků do rámečku, zapichovátka apod..

- malování temperami /po použití nechat uschnout a můžou se použít opakovaně

- malování plastelínou

- foukací fixy

Výseky (výřezy):

Jejich výhodou je, že můžete použít samotný výsek ze sady, nebo si jej obkreslit např. na čtvrtku a vystřihnout, záleží na tom, co budete vyrábět.

- výroba zapichovátek, divadélka, závěsných dekorací

- technika zentangl

- vyšívání

- dekorování různými technikami


              

Výseky vánoční dekorace

                      Vánoční dekorace na stromeček 

 Výseky vymalujeme magickou voskovkou, zdůrazníme zejména okraje. Technikou  frotáže můžeme překreslit strukturu krajky na výsek, záleží co máte k  dispozici.  Nalepíme dekorace - použít můžeme dřevěné dekorace-knoflíky, stuhy, krajky,  apod. Dozdobíme barevným glitrovým lepidlem.


Vyseky vyšívání       Vyšívání

 Výseky prošíváme barevnými bavlnkami a dozdobit můžeme i barevnými knoflíčky. Můžeme použít jako dekoraci na větvičky, stromeček. 


 

Výseky lepicí pásky

   Zdobení lepicí páskou

 Výseky zdobíme různými druhy dekoračních lepicích pásek.

 Výseky posypané    Zdobení sypanou technikou - koření

 Výseky si můžeme nejprve nalepit na barevnou čtvrtku nebo vlnitou  lepenku a ponechat okraj cca 0,5mm. Pokud chceme vyrobit zapichovátko,  můžeme špejli(párátko) nalepit mezi čtvrtku a výsek. Potřeme lepidlem, kromě  barevného okraje a posypeme např. kořením, které máme doma: kmín,  nové koření apod. nebo použijeme korálky. Pokud chceme mít obrázek barevnější, natíráme a sypeme postupně, přebytečné koření sesypeme.

 

 

výseky- vesmírný závěs

    Vesmírný závěs

 Výseky s motivy vesmíru si vymalujeme magickými voskovkami, okraje zvýrazníme  více, můžeme použít i metalické temperové barvy, které necháme zaschnout a  ještě dozdobíme magickými voskovkami. Na zavěšení použijeme kulatou obruč,  na  kterou provázkem přivážeme v různých výškách postupně všechny obrázky

.Výseky motýlci potažení látkouVýseky kombinace látky a vyšívání  Kombinace látky a vyšívání

  Potažení výseků látkou jsme si již  vysvětlili v inspiracích velikonočního   tvoření, přesto ve zkratce píšeme. Siluety překreslíme na karton, abychom  jej mohli i nadále používat. Lepidlem na papír naneseme větší vrstvu na  strany siluet a přilepíme látku z obou stran. Necháme zaschnout.

  Širokou stranou magické trojhranné voskovky MAGIC  profrotujeme  okraje  siluet a následně je vystřihneme. Nyní můžeme obšít siluety bavlnkou nebo  tímto způsobem doplnit drobné detaily, vše můžeme kombinovat podle toho co máme k dispozici, doplnit např. knoflíčky nebo korálky, domalovat glitr.lepidlem apod. 


 
Košík

Žádné zboží

Poštovné 0,00 Kč
Celkem 0,00 Kč

K pokladně