Kategorie 

Mašle na dárek nebo dekoraci


 


Na prvním obrázku je květina z klasického papíru 80g  a  na druhém svačinový papír Co budeme potřebovat na mašli:


 - klasický bílý případně i barevný papír A4 nebo můžete použít svačinový /hevábný papír bílý nebo barevný

- čtvtrku případně karton z krabice

- magické voskovky

- barevný ubrousek, např. žlutý

- lepidlo

- listy ze stromu, nebo okvětní lístek z vánoční růže

- špejli

Máte-li k dispozici metalické tempery nebo glitrová lepidla můžete použít na dozdobení


Nejprve si vyrobíme všechny lístečky na zelený i červený papír /nebo svačinový papír/ za pomoci techniky frotáže s magickou voskovkou /vyberte si barvu tak, aby byla na barevném podkladu vidět, můžete doladit i metalickými/ a přeneseme strukturu lístečku na papír - my jsme malovali 4 zelené a 4 červené a na bílý papír můžete zkombinovat např. červenou a oranžovou voskovku nebo jiné barvy celkem 6ks. Můžete použít na spodní řadu větší a na horní řady menší lístky.

Nyní si lístečky vystřihneme, na délku si je v polovině přehneme přes špejli, spodní díl lístečku si na špejli podržíme prstem a horní díl zkrabatíme směrem dolu, tím si lísteček nařasíme. Máme-li hotovo z kartonu si vystřihneme kolečko na které budeme lístečky postupně lepit o průměru cca 3-5cm dle velikosti lístečků,aby nebylo vidět. Postupně všechny lísky nalepíme po obvodu a postupně na sebe dokola vrstvíme. Doprostřed si utrhneme kousek ubrousku, zmačkáme do kuličky a vlepíme.

Nyní už můžete dozdobit dle vlastní fantazie bud tupovat lehce metalickými temperami, aby se lístečky leskly, nebo použijte glitrová lepidla.


Tip: Můžete jednu špejli nalepit i ze zadu a použít jako zapichovátko do květináče nebo jako dekoraci do vázy 
Košík

Žádné zboží

Poštovné 0,00 Kč
Celkem 0,00 Kč

K pokladně